Esrarengiz Kasaba Karakterleri

esrarengiz kasaba dipper pines

Dipper Pines

Dipper, Mabel Pines’ın ikiz kardeşidir. Alnında büyük ayı takım yıldızı şeklinde doğum lekesi vardır ve ismini de oradan alır. “Dipper” onun takma adıdır ve gerçek adı 5 yaşından beri kullanılmamaktadır. Dipper çok zekidir, meraklıdır ve yaratıcıdır ama fiziksel olarak güçsüzdür. 3 numaralı günlüğü yanında taşır. Günlüklerin yazarına hayrandır. 12 yaşındadır ama Wendy ve arkadaşları ile takılabilmek için ergen olduğunu söyler. Kız kardeşi ile “Gravity Falls”ın sırlarını ortaya çıkarmaya çalışır. Çizgi filmin başlarında 15 yaşındaki Wendy’e aşıktır. Kardeşi Mabel’dan bir milimetre kısadır. 2.Sezonun başlarında Wendy, onun kendine aşık olduğunu bildiğini söylemiştir. Yine de Dipper, Wedndy’e aşık olmaya sürdürür.Ve aşkını herzaman içinde tutar.Zindanlar Zindanlar ve Daha Çok Zindanlar favori oyunudur .Ford’u çok sever.
Mabel Dipperin ikiz kardeşidir . Her durumda olumluyu düşünür. Biraz şapşal olmasına karşın, enerjiktir, dürüsttür ve her zaman insanları güldürmeyi başarır. Domuzu Paytak’ı çok sever ve rengarenk kazaklar giyer. Mükemmel bir sanatçıdır. Dipper’dan 5 dakika büyüktür. Maceralarında ikiz kardeşine yardım eder.Giyeceği kazağı 1 hafta öncesinden diker ve genellikle kazaklar bölümle alakalı olur. Alex Hirsch’ün ikiz kız kardeşi Ariel Hirsch’ten ilham alınan bir karakterdir.

esrarengiz kasaba mabel pines

Mabel Pines

esrarengiz kasaba harika amca stan

Harika Amca Stan

Dipper ve Mabel’ın sinsi amcası Stan, Gizemli Kulübe’nin yöneticisidir. Tembel hilebaz, ve paragözdür. Geçimini bu kulübeyle kazanır. Yalancı ve hilekâr olsa da aslında bütün yaptıklarının bir nedeni vardır. /SPOİLER/ 30 yıl önce yanlışlıkla ikiz kardeşini bir portala itmiş ve kardeşi orada mahsur kalmıştır. O yüzden hava karardıktan sonra gizlice otomat makinesini kullanarak bodruma yani laboratuvara inerek portalı çalştırıp ikizi Stanford’u kurtarmaya çalışır. İlk sezonun son bölümünde portalı çalıştırmaya başlamıştır. 2.Sezonun 11.Bölümünde ise ikizini sonunda getirtmiştir. Hayatının yarısını ikiz kardeşini kurtarmak için harcadığı 2. sezonun 12. bölümünde anlaşılır. Final bölümünde hafızasını, evreni ve ailesini kurtarmak amacıyla siler ancak ileriki zamanlarda hafızasını geri alır ve Ford ile başka ülkedeki gizemleri araştırmak için Bay Gizem mesleğini bırakır.
Stanley’in kardeşidir 6 parmaklıdır ve IQ seviyesi normal bir insana göre yüksektir. Günlüklerin yazarıdır ve Gizemli Kulübe’yi zor kazandığı burs parası ile yaptırmıştır. 1975 yılında Esrarengiz Kasabaya gelen Stanford, tam 30 yıl önce yanlışlıkla Stanley tarafından Bill Cipher sayesinde inşaa ettiği portala itilmiş ve başka bir boyutta mahsur kalmıştır. 2.Sezon 11.bölümünde yine Stanley’nin günlükler aracılığıyla yeniden açtığı portal yardımıyla geri dönmüştür. Kırılırsa boyutlar arası geçişi mümkün kılan bir yarığa sahiptir. Ayrıca kendisine “Ford” denilmesini tercih eder.Sonuncu bölümde Stanley ile Stan o War II ile küçüklüğünün hayalini gerçekleştirmek ve yeni anormallikleri çözmek amacıyla başka bir ülkeye deniz macerasına gider.

esrarengiz kasaba stanford pines

Stanford Pines

esrarengiz kasaba candy

Candy

Mabel’in Esrarengiz Kasaba’da ki en yakın arkadaşlarıdır. Candy kısa boylu ve gözlüklüdür, patlamış mısır yemek için parmaklarına bantlanmış çatallar kullanır.
Mabel’in Esrarengiz Kasaba’da ki en yakın arkadaşlarıdır.Grenda ise uzun boylu ve iridir. Sesi kalın ve erkeksidir, omuzunda bir iguanası vardır.

esrarengiz kasaba grenda

Grenda

esrarengiz kasaba paytak

Paytak

Mabel’in festivalde kazandığı domuzdur. Mabel ona çok değer verir ve onunla zaman geçirmeyi sever.
Esrarengiz Kasaba’daki keçidir. Çoğu bölümde görünür ve küçük bir rol oynar. En sevdiği renk bordodur.

esrarengiz kasaba gompers

Gompers

esrarengiz kasaba soos

Soos

22 yaşındadır.Gizemli Kulübenin hediye dükkanında çalışır ve ayrıca kulübedeki onarım işlerinden sorumludur. Dipper ve Mabel’ın arkadaşı olan Soos, sevimli ve iri biridir. Büyükannesinin evinde yaşar. Babası Kafkasyalı, annesi Latin Amerikalı’dır. O da Dipper ve Mabel gibi Gravity Falls’da garip şeyler olduğunu gören kişidir. Babası küçüklüğünden beri ortada yoktur. Bu yüzden doğum günü kutlamaz. Melody ile birliktedir. Bazen tuhaf fikirler söyler, ona kimse inanmaz fakat bu fikirler gelecekte olur. Gizemli Klübede 8. yaş gününde işe başlar ve arkadalarını ailesi gibi görür. Final bölümümde kulubeyi alır ve Bay Gizem ünvanını kazanır.
Gideon, Stan’in en büyük rakibidir ve 10 yaşındadır. “Telepati Çadırı” adlı turist aksiyonunda medyumluk yapar. 2 numaralı günlüğün ve mistik güçleri olan bir madalyonun sahibidir (Madalyonu, Gideon’un ilk göründüğü bölümde Mabel tarafından kırılmıştır). Mabel’dan hoşlanırken, Dipper’dan nefret eder. 1. sezonun finalinde hapse girmiş ve günlüğünü kaybetmiştir. Kısa bölümlerde ürpertici mektuplar bırakmıştır. 2.Sezon 14.Bölümde ise hapishaneden çıkmasa da önemli bir rolü vardır. 2. Sezon 18. Bölümde hapisten Bill sayesinde kurtulur ve Bill i durdurup Mabel ı geri kazanabilmek için Dipper’a yardım eder.

esrarengiz kasaba küçük gideon

Küçük Gideon

esrarengiz kasaba wendy

Wendy

15 yaşında,Yumuşak ve havalı bir genç olan Wendy, Gizemli Kulübe’de yarı zamanlı çalışan ve Dipper’ın aşık olduğu kişidir. Dipper dizinin 2. sezonunda Wendy’e aşkını itiraf etmiştir ve Wendy bunu başından beri bildiğini fakat Dipper için çok büyük olduğunu söyler ama aslında o da Dipper’a karşı boş değildir.Sadece yaş farkı yüzünden onu kabul etmez.
Tam adı Pacifica Elise Northwest’tir. Mabel’ın en büyük rakibidir. Kasaba sahte kurucusu kabul edilen Nathaniel Northwest’in ailesinden gelir ve ailesi çok zengindir. 2.Sezon 3.Bölümde Mabel ve Dipper ile Barışırlar, 2.Sezon 10.Bölümde İse, Dipper’dan Northwest Konağındaki bir hayaletten kurtulması için yardım ister ve Dipper’a duygu beslemeye başlar. Ailesi dolandırıcı olsa da maddi durumu yüksektir , ta ki ailesi tüm mal varlığını Bill ile olan anlaşmada birleştirip Bill in yenilmesiyle maddi durumu azalana kadar.

esrarengiz kasaba pacifica

Pacifica

esrarengiz kasaba yaşlı adam McGucket

Yaşlı Adam McGucket

Tam adı Fiddleford Hadron McGucket’tır. Kaçık bir yaşlı adam olan McGucket’ın arası mekaniklerle çok iyidir. 2.Sezon 7.Bölümde “Körgöz” adında bir topluğun kurucusu olduğunu fakat bir alet ile hafızasını siliği için çatlak olduğu öğrenilmiştir. Körgöz Topluluğunu kurmadan önce Stanford ile birlikte portal’ın üzerinde çalışmışlardır fakat sonra portalın içine düşüp geri çıktıktan sonra tehlikeli olabileceğini düşünen Fiddleford, projeden ayrılıp unutmak istediklerini aklından silmek için Körgöz Tarikatını kurmuştur.Ancak hafıza silicinin yan etkisi olarak akıl sağlığını kaybetmiştir. /Spoiler/ Bilincini geri kazanan Mc Gguget final bölümünde yaptığı icatlar sonucu milyarder olarak Northfest Konağını satın alır.
Esrarengiz Kasaba’nın asayişinden sorumlulardır. Birbirlerini çok severler ve çok iyi anlaşırlar.

esrarengiz kasaba Şerif Blups

Şerif Blups

esrarengiz kasaba Yardımcı Durland

Yardımcı Durland

Esrarengiz Kasaba’nın asayişinden sorumlulardır. Birbirlerini çok severler ve çok iyi anlaşırlar.